Otteluohjelma

mm-kisat 2021 otteluohjelma

Otteluohjelma – Suomen ottelut

Suomi pelaa Jääkiekon MM-kisoissa B-lohkossa. Täten Suomen alkusarjan otteluohjelma koostuukin näin ollen muiden B-lohkolaisten kesken. Otteluohjelma on nähtävissä alapuolelta.

Kaikki B-lohkon ottelut pelataan Zürichissa ja pelipaikkana toimii Hallenstadion. Mikäli olet kiinnostunut hankkimaan liput MM-kisoihin ja menemään aina paikan päälle asti, niin suosittelemme tutustumaan kattavaan infosivuun aiheesta.

  • Pe 8.5.2020 klo 17:20: Suomi – USA
  • Su 10.5.2020 klo 21:20: Suomi – Italia
  • Ma 11.5.2020 klo 21:20: Sveitsi – Suomi
  • To 14.5.2020 klo 21:20: Suomi – Latvia
  • La 16.5.2020 klo 21:20: Venäjä – Suomi
  • Su 17.5.2020 klo 17:20: Suomi – Kazakstan
  • Ti 19.5.2020 klo 17:20: Norja – Suomi

Otteluohjelma – Kaikki alkusarjan ottelut

Otteluohjelma, joka sisältää kaikki alkusarjan ottelut löytyy alapuolelta. Otteluohjelmaan on listattu kaikki MM-kisoissa pelattavat ottelut aina aloituspäivästä 8.5. – 19.5.2020 saakka.

Perjantai 8. toukokuuta
klo 17:20: Kanada Kanada – Saksa Saksa
klo 17:20: Otteluohjelma - Suomi SuomiUSA USA
klo 21:20: Ruotsi Ruotsi – Tshekki Tshekki
klo 21:20: Venäjä Venäjä – Sveitsi Sveitsi

Lauantai 9. toukokuuta
klo 13:20: Italia Italia – USA USA
klo 13:20: Saksa Saksa – Iso-Britannia Iso-Britannia
klo 17:20: Latvia Latvia – Norja Norja
klo 17:20: Slovakia Slovakia – Tanska Tanska
klo 21:20: Sveitsi Sveitsi – Kazakstan Kazakstan
klo 21:20: Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Tshekki Tshekki

Sunnuntai 10. toukokuuta
klo 13:20: Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia
klo 13:20: Otteluohjelma - Venäjä Venäjä – Otteluohjelma - Norja Norja
klo 17:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 17:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Latvia Latvia
klo 21:20: Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä
klo 21:20: Otteluohjelma - Suomi SuomiOtteluohjelma - Italia Italia

Maanantai 11. toukokuuta
klo 17:20: Otteluohjelma - Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Kanada Kanada
klo 17:20: Otteluohjelma - USA USA – Otteluohjelma - Venäjä Venäjä
klo 21:20: Otteluohjelma - Saksa Saksa – Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi
klo 21:20: Otteluohjelma - Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Suomi Suomi

Tiistai 12. toukokuuta
klo 17:20: Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 17:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Norja Norja
klo 21:20: Otteluohjelma - Italia Italia – Otteluohjelma - Latvia Latvia
klo 21:20: Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia

Keskiviikko 13. toukokuuta
klo 17:20: Otteluohjelma - Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia
klo 17:20: Otteluohjelma - USA USA – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan
klo 21:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä
klo 21:20: Otteluohjelma - Venäjä Venäjä – Otteluohjelma - Italia Italia

Torstai 14. toukokuuta
klo 17:20: Otteluohjelma - Norja Norja – Otteluohjelma - Sveitsi Sveitsi
klo 17:20: Otteluohjelma - Tanska Tanska – Otteluohjelma - Saksa Saksa
klo 21:20: Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia
klo 21:20: Otteluohjelma - Suomi SuomiOtteluohjelma - Latvia Latvia

Perjantai 15. toukokuuta
klo 17:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Venäjä Venäjä
klo 17:20: Saksa Saksa – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä
klo 21:20: Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Kanada Kanada
klo 21:20: Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Italia Italia

Lauantai 16. toukokuuta
klo 13:20: Latvia Latvia – Otteluohjelma - USA USA
klo 13:20: Tanska Tanska – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä
klo 17:20: Kanada Kanada – Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi
klo 17:20: Norja Norja – Otteluohjelma - Italia Italia
klo 21:20: Slovakia Slovakia – Tshekki Tshekki
klo 21:20: Venäjä Venäjä – Otteluohjelma - Suomi Suomi

Sunnuntai 17. toukokuuta
klo 17:20: Ruotsi Ruotsi – Iso-Britannia Iso-Britannia
klo 17:20: Otteluohjelma - Suomi SuomiKazakstan Kazakstan
klo 21:20: Saksa Saksa – Slovakia Slovakia
klo 21:20: Sveitsi Sveitsi – Latvia Latvia

Maanantai 18. toukokuuta
klo 17:20: Italia Italia – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan
klo 17:20: Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia
klo 21:20: Otteluohjelma - Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 21:20: Otteluohjelma - USA USA – Otteluohjelma - Norja Norja

Tiistai 19. toukokuuta
klo 13:20: Latvia Latvia – Venäjä Venäjä
klo 13:20: Slovakia Slovakia – Kanada Kanada
klo 17:20: Norja Norja – Otteluohjelma - Suomi Suomi
klo 17:20: Tshekki Tshekki – Saksa Saksa
klo 21:20: Tanska Tanska – Ruotsi Ruotsi
klo 21.15: USA USA – Sveitsi Sveitsi

Pudotuspelit

Pudotuspelikaavio julkaistaan heti, kun joukkueet ovat selvillä. Pudotuspelikaavio sisältää puolivälierät, välierät, pronssiottelun ja tietenkin myös finaalin.