Otteluohjelma

jääkiekon mm-kisat 2022 otteluohjelma

Otteluohjelma – Suomen ottelut

Suomi pelaa Jääkiekon MM-kisoissa B-lohkossa. Täten Suomen alkusarjan otteluohjelma koostuukin näin ollen muiden B-lohkolaisten kesken. Otteluohjelma on nähtävissä alapuolelta.

Kaikki turnauksen ottelut pelataan Riikassa ja pelipaikkoina toimivat Arena Riga ja Olympic Sports Center. Mikäli olet kiinnostunut hankkimaan liput MM-kisoihin ja menemään aina paikan päälle asti, niin suosittelemme tutustumaan kattavaan infosivuun aiheesta.

  • La 22.5.2021 klo 16:15: Suomi – USA 2-1
  • Su 23.5.2021 klo 16:15: Kazakstan – Suomi 2-1 RL.
  • Ti 25.5.2021 klo 20:15: Suomi – Norja 5-2
  • To 27.5.2021 klo 20:15: Suomi – Italia
  • La 29.5.2021 klo 20:15: Saksa – Suomi
  • Su 30.5.2021 klo 20:15: Suomi – Latvia
  • Ti 1.6.2021 klo 12:15: Kanada – Suomi

Otteluohjelma – Kaikki alkusarjan ottelut

Otteluohjelma, joka sisältää kaikki alkusarjan ottelut löytyy alapuolelta. Otteluohjelmaan on listattu kaikki MM-kisoissa pelattavat ottelut aina aloituspäivästä 21.5. – 6.6.2021 saakka.

Perjantai 21. toukokuuta
klo 16:15: Venäjä Venäjä – Tshekki Tshekki 4-3
klo 16:15: Otteluohjelma - Saksa Saksa – Italia Italia 9-4
klo 20:15: Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Slovakia Slovakia 2-5
klo 20:15: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Latvia Latvia 0-2

Lauantai 22. toukokuuta
klo 12:15: Otteluohjelma - Tanska Tanska – Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi 4-3
klo 12:15: Otteluohjelma - Norja Norja – Saksa Saksa 1-5
klo 16:15: Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Venäjä Venäjä 1-7
klo 16:15: Otteluohjelma - Suomi Suomi – Otteluohjelma - USA USA 2-1
klo 20:15: Tshekki Tshekki – Sveitsi Sveitsi 2-5
klo 20:15: Latvia Latvia – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan 2-3 RL.

Sunnuntai 23. toukokuuta
klo 12:15: Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia 1-2
klo 12:15: Otteluohjelma - Norja Norja – Otteluohjelma - Italia Italia 4-1
klo 16:15: Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä 0-1
klo 16:15: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Suomi Suomi 2-1 RL.
klo 20:15: Otteluohjelma - Tanska Tanska – Sveitsi Sveitsi 0-1
klo 20:15: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Otteluohjelma - USA USA 1-5

Maanantai 24. toukokuuta
klo 16:15: Latvia Latvia – Otteluohjelma - Italia Italia 3-0
klo 16:15: Otteluohjelma - Slovakia Slovakia – Otteluohjelma - Venäjä Venäjä 3-1
klo 20:15: Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä 3-2 JA. 
klo 20:15: Saksa Saksa – Otteluohjelma - Kanada Kanada 3-1

Tiistai 25. toukokuuta
klo 16:15: Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia – Otteluohjelma - Tanska Tanska 2-3 JA.
klo 16:15: Otteluohjelma - USA USA –  Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan 3-0
klo 20:15: Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi 0-7
klo 20:15: Otteluohjelma - Suomi Suomi – Otteluohjelma - Norja Norja 5-2

Keskiviikko 26. toukokuuta
klo 16:15: Otteluohjelma - Venäjä Venäjä – Otteluohjelma - Tanska Tanska 3-0
klo 16:15: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Saksa Saksa 3-2
klo 20:15: Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Otteluohjelma - Iso-Britannia Iso-Britannia 3-4
klo 20:15: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Otteluohjelma - Norja Norja 4-2

Torstai 27. toukokuuta
klo 16:15: Otteluohjelma - USA USA – Latvia Latvia 4-2
klo 16:15: Otteluohjelma - Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia 8-1
klo 20:15: Otteluohjelma - Suomi Suomi Otteluohjelma - Italia Italia 3-0
Klo 20:15:  Ruotsi Ruotsi – Tshekki Tshekki 2-4

Perjantai 28. toukokuuta
klo 16:15: Ruotsi Ruotsi – Iso-Britannia Iso-Britannia 4-1
klo 16:15: Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Kanada Kanada 2-4
klo 20:15: Tanska Tanska – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä 5-2
klo 20:15: Latvia Latvia – Norja Norja 3-4 RL.

Lauantai 29. toukokuuta
klo 12:15: Tshekki Tshekki – Iso-Britannia Iso-Britannia 6-1 
klo 12:15: Italia Italia – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan 3-11
klo 16:15: Sveitsi Sveitsi – Venäjä Venäjä 1-4
klo 16:15: Norja Norja – Otteluohjelma - USA USA 1-2 
klo 20:15: Slovakia Slovakia – Otteluohjelma - Tanska Tanska 2-0
klo 20:15: Saksa Saksa – Otteluohjelma - Suomi Suomi 1-2

Sunnuntai 30. toukokuuta
klo 16:15: Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä – Sveitsi Sveitsi 0-6
klo 16:15: Italia Italia – Otteluohjelma - Kanada Kanada 1-7
klo 20:15: Ruotsi Ruotsi – Slovakia Slovakia 3-1
klo 20:15: Otteluohjelma - Suomi Suomi – Latvia Latvia 3-2 JA.

Maanantai 31. toukokuuta
klo 16:15: Otteluohjelma - Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Tanska Tanska 2-1 RL.
klo 16:15: USA USA – Saksa Saksa 2-0
klo 20:15: Venäjä Venäjä – Ruotsi Ruotsi 3-2 RL.
klo 20:15: Norja Norja – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan 3-1

Tiistai 1. kesäkuuta
klo 12:15: Sveitsi Sveitsi – Iso-Britannia Iso-Britannia 6-3
klo 12:15: Kanada Kanada – Otteluohjelma - Suomi Suomi 2-3 RL.
klo 16:15: Slovakia Slovakia – Tshekki Tshekki 3-7
klo 16:15: Italia Italia – USA USA 2-4
klo 20:15: Venäjä Venäjä – Otteluohjelma - Valko-Venäjä Valko-Venäjä 6-0
klo 20:15: Saksa Saksa – Latvia Latvia 2-1

MM2021 Pudotuspelit