Slovakialle kova isku nuorten MM-kisoihin – kolme ykköskierroksen varausta jäämässä sivuun

Juraj Slafkovsky Slovakia

Slovakia joutunee tulemaan toimeen ilman kolmea huippulupausta elokuun nuorten MM-kisoissa. Koko NHL:n varaustilaisuuden kaksi kärkivarausta on jäämässä pois kisoista.

Slovakia sai nimiinsä kaksi kärkivarausta NHL:n varaustilaisuudessa, kun Juraj Slafkovsky ja Simon Nemec olivat kaksi ensimmäistä varausta. Myös Filip Mesar varattiin NHL:ään ensimmäisellä kierroksella.

Nyt näyttäisi siltä, että kyseistä kolmikkoa ei tulla näkemään elokuussa pelattavissa Nuorten MM-kisoissa Slovakian paidassa. NHL-asiantuntija Grant McCagg kertoo Twitteristä, että Mesarin, Nemecin tai Slafkovskyn nimeä ei löydy Slovakian alustavasta kokoonpanosta.

Mainos:
1.
Wildz
200 ILMAISKIERROSTA
PELAA
2.Kazoom
100 ILMAISKIERROSTA
PELAA
3.
Mr Green
100 ILMAISKIERROSTA
PELAA
18+ | Play Responsibly | GamCare.org.uk

Slafkovskyn ja Nemecin kohdalla poisjäänti olisi ymmärrettävää, sillä huippulahjakas kaksikko ahkeroi viime kauden aikana huiman määrän pelejä niin seura- kuin maajoukkuetasollakin. Slovakian pääsarjassa 37 ottelua pelannutta Mesaria sen sijaan odotettiin elokuun kisoihin.

Jos twiitti ei näy laitteellasi voit katsoa sen suoraan Twitteristä.

1.
Wildz
200 ILMAISKIERROSTA
PELAA
2.Kazoom
100 ILMAISKIERROSTA
PELAA
3.
Mr Green
100 ILMAISKIERROSTA
PELAA
18+ | Play Responsibly | GamCare.org.uk